Uruchomiono nowe backporty: squeeze-backports oraz lenny-backports-sloopy

Pojawiła się informacja o uruchomieniu backportów dla Debiana squeeze oraz dodatkowych backportów dla lenny’ego. Poniżej zamieszczamy tłumaczenie tej informacji.

Zespół odpowiedzialny za backporty z dumą ogłasza następne wydanie backportów: squeeze-backports. Od teraz każdy autor będzie mógł przesyłać backporty pakietów dostępnych w wheezy(testing) do backportów squeeze (squeeze-backports). Dodatkowo wcześniej ogłoszone wydanie lenny-backports-sloppy od teraz jest oficjalnie otwarte.

Aby zapewnić podstawową zasadę, że system składający z głównych repozytoriów lenny’ego oraz backportów lenny’ego (lenny-backports) może być poprawnie upgrade’owany do squeezy, obsługa gałęzi lenny-backports uległa zmianie. Od teraz dodanie pakietów do lenny-backports wymaga akceptacji ze strony członka zespołu backportów – odbywa się to podobnie do obsługi kolejki proponowanych aktualizacji w ramach regularnego archiwum. Zapraszamy do dodawania pakietów a w szczególności aktualizacji bezpieczeństwa dla wersji już wcześniej umieszczonych w backportach. Prosimy tylko o upewnienie się, że przesyłane wersje są niższe niż te w stable/stable-security.

Jeśli czujesz potrzebę umieszczenia nowszych wersji dla lenny, które są dostępne w squeeze, prosimy o dodanie ich w lenny-backports-sloppy. Zasady dla takich pakietów są te same jak dla backportów squeeze (squeeze-backports): Dodanie pakietów oprzyj o pakiety dostępne w wheezy (testing) i zbuduj je we właściwym środowisku.

Proszę pamiętać również o tym, że korzystając z lenny-backports-sloopy nie możesz po prostu upgrade’ować systemu do czystego squeeze. To repozytorium jest stworzone z myślą o nowszych wersjach pakietów niż te dostępne w squeeze. Podczas gdy celem jest dodawanie pakietów, które będą również w backportach squeeze (squeeze-backports), nie gwarantujemy, że tak faktycznie będzie. Tak więc prosimy o rozwagę przy upgrade’ach.

Jako, że opiekunowie apt’a byli na tyle mili, że przedstawili szerokie możliwości nowych repozytoriów – używanie backports.debian.org jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W przeszłości aby korzystać z pełnych możliwości, z aktualizacjami do najnowszych wersji pakietów włącznie, konieczne było skonfigurowanie backportów. Z racji tego, że było to uciążliwe i podatne na błędy zostały wprowadzone nowe ustawienia. Dzięki tej nowej opcji aktualizacja pakietów zawartych w backportach squeeze (squeeze-backports) będzie się odbywała „prosto z pudełka”.

I na koniec, nie znaczy to że najmniej ważne, pozwolimy sobie przesłać duże „Dziękujemy” dla wszystkich autorów dzięki którym działa backports.debian.org. To dzięki Wam możliwe jest udostępnienie ponad 1400 pakietów binarnych poprzez 837 backportów źródłowych – od momentu kiedy backporty lenny’ego (lenny-backports) zostały wprowadzone do życia. Trzymać tak dalej.

Tekst źródłowy: http://blog.snow-crash.org/2011/02/squeeze-backports-and-lenny-backports-sloppy-started.html

Hosted by Administracja Serwerami. Engine Wordpress. Icons Sawb.