Repozytorium volatile zostaje zastąpione przez squeeze-updates

Repozytorim Debian Volatile zostało zamknięte wraz z wydaniem najnowszej stabilnej wersji Debiana Squeeze 6.0. Repozytorium to zostało zastąpione przez squeeze-updates. Opiekę nad tym repozytorium obejmuje Zespół Wydań Debiana.
W tym repozytorium znajdą się pakiety, które będą spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:

– aktualizacja ma status pilna ale nie ma charakteru aktualizacji bezpieczeństwa. Aktualizacje bezpieczeństwa dalej będą umieszczane w repozytorium security. Przykładem będą pakiety, w których wystąpił problem z przepływem czasu (np. spamassassin i problem z rokiem 2010) oraz poprawki dla błędów w aktualizacjach,
– pakiet jest pakietem, w którym wymagane są co jakiś czas aktualizacje (np. tzdata),
– poprawki dla mniejszych pakietów, które zostały zepsute przez zmiany niezależne od projektu Debiana (np. narzędzia do pobierania video lub tor),
– pakiety, które muszą być na bieżąco aktualne aby mogły spełniać swoje przeznaczenie (np. clamav).

Pakiety umieszczone w nowym repozytorium będą również dołączane do kolejnych aktualizacji wydania. Aktualizacje, które nie spełniają powyższych warunków będą dołączane do kolejnych wydań w zgodzie do polityki wydań.

Repozytorium squeeze-updates umieszczone jest na wszystkich serwerach lustrzanych podobnie jak pozostałe repozytoria. Wpis jaki powinien znaleźć się w sources.list dla nowego repozytorium to:

deb http://ftp.debian.org/debian squeeze-updates main

Informacje na temat aktualizacji stabilnej wersji Debiana będą publikowane na liście debian-stable-announce@lists.debian.org. Aby subskrybować tą listę należy odwiedzić stronę:

http://lists.debian.org/debian-stable-announce/

W repozytorium volatile mogą się ukazywać aktualizacje dla Debiana Lenny.

Źródło: http://lists.debian.org/debian-volatile-announce/2011/msg00000.html

Hosted by Administracja Serwerami. Engine Wordpress. Icons Sawb.