Debian wygrywa w dwóch z siedmiu kategorii na Linux New Media Awards 2011

Przedstawiciele projektu Debiana byli bardzo zajęci na tegorocznym Linux New Media Awards, który odbył się wczoraj (03.03.2011) podczas CeBIT w Hanowerze. Pierwszą nagrodę odebrali w kategorii „Najlepsza Open Source dystrybucja serwerowa”. Wyróżnienie zostało zaprezentowane przez Petera Ganten’a dyrektora zarządzającego Univention GmBH. W trakcie omówienia nagrody Peter wspomniał o pionierskiej pracy jaką Debian wykonał nie tylko w obszarze technicznym ale również w zakresie standardów wolnego oprogramowania jak również procesów z tym związanych.

Po raz drugi reprezentanci Debiana pojawili się na scenie po odbiór najważniejszej nagrody w kategorii „Największy Wkład w Rozwój Open Source/Linux/Free Software”. Wyróżnienie zostało zaprezentowane przez Karstena Gerloff’a – prezydenta Europejskiej Fundacji Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation Europe). Przemowa była bardzo poruszająca. W szczególności poruszył kwestia dedykowania Debiana wolności oprogramowania: „Jakość Debiana jest czymś co przyciąga uwagę każdego. Ci którzy pracuję na Debianie wiedzą że wspaniały software jest niczym bez Wolności.
Wraz z wydaniem Squeeze, najnowszej stabilnej wersji, w lutym – Debian wykonał bardzo ważny krok aby zaoferować w pełni wolne jądro bez zamkniętych rozwiązań. Jest to po raz pierwszy w kluczowej dystrybucji w ostatnim czasie. Debian domyślnie oferuje użytkownikom Wolność.
I właśnie ta Wolność dla użytkowników, developerów na masową skalę jest największym wkładem nie tylko dla Wolnego Oprogramowania ale również dla całego społeczeństwa informacyjnego”.

Nagrody zostały odebrane przez przedstawicieli prasowych w osobach: Meike Reichle oraz Alexander Reichle-Schmehl, którzy podziękowania skierowali do Linux New Media, jury oraz wszystkich związanych z tworzeniem Debiana których nieoceniona praca oraz poświęcenie są inspirujące.

Sama ceremonia była na żywo transmitowana przez Internet, zapis zostanie wkrótce udostępniony.

Projekt jest bardzo dumny w szczgólności z nagrody w kategorii „Największy Wkład w Rozwój Open Source/Linux/Free Software” tym bardziej, że wygranie tej nagrody w poprzednich latach było bardzo bliskie.

Źródło: http://lists.debian.org/debian-news/2011/msg00010.html

Hosted by Administracja Serwerami. Engine Wordpress. Icons Sawb.