Debian Women przeprowadzi szkolenie z zakresu tworzenia pakietów ze źródeł

Meike Reichle poinformowała o tym, że sekcja Debian Women oferuje przeprowadzenie szkolenia dla osób zainteresowanych tworzeniem pakietów ze źródeł. Jak napisała Meike, jest ona przekonana, że jest wiele osób, które są zainteresowane dołączeniem do ruchu Wolnego Oprogramowania ale nie bardzo wiedzą gdzie zacząć. W przypadku Debiana najczęstszą czynnością jest przebudowa pakietów – stąd też m.in. propozycja tego szkolenia. Debian Women we współpracy z projektem OpenHatch przeprowadzą sesję IRC mające na celu przybliżenie zasad tworzenia pakietów ze źródeł w odniesieniu do Debiana.
W sobotę 7 maja zostaną przeprowadzone dwie sesje IRC na kanale #debian-women na serwerze irc.debian.org. Wcześniejsza sesja jest przeznaczona dla osób z Australii i Oceanii, Azji, Europy oraz Afryki. Sesja ta rozpocznie się o 11:00 UTC. Późniejsza sesja jest kierowana do osób z obu Ameryk i odbędzie się ona o 22:00 UTC. Aby sprawdzić, która to będzie godzina w odniesieniu do własnej strefy czasowej warto sprawdzić stronę: http://www.timezoneconverter.com/cgi-bin/tzc.tzc. W przypadku Polski będzie to godzina 13:00 naszego czasu jeśli chodzi o godzinę pierwszej sesji.
Sesje są oczywiście kierowane do osób, które chcą tworzyć pakiety dla Debiana. Jest to prosta czynność nie wymagająca wielkiej wiedzy z zakresu programowania. Jedynym wymogiem jest posiadanie zainstalowanego Debiana (Ubuntu lub innej dystrybucji pochodnej od Debiana).
Warto odwiedzić również projekt Debian Women: http://women.debian.org/

Więcej na temat informacji podanej przez Meike można przeczytać pod adresem: http://lists.debian.org/debian-news/2011/msg00023.html

Źródło: http://lists.debian.org/debian-news/2011/msg00023.html

Hosted by Administracja Serwerami. Engine Wordpress. Icons Sawb.