Call for projects na Google Summer of Code 2011

Jak donosi Ana Guerrero na liście debian-devel-announce poszukiwani są opiekunowie projektów, które będą realizowane przez studentów w ramach Google Summer of Code 2011.
Debian ubiega się o udział w Google Summer of Code 2011 tak jak to miało miejsce w poprzednich latach [0][1]. W przeciągu 2 tygodni powinna być gotowa pełna lista projektów relizowanych w ramach Google Summer of Code (GSoC) 2011. Jeśli zostaną one zatwierdzone studenci będą mogli ubiegać się o udział w danym projekcie od 28 marca.

Jako twórca Debiana chcesz być opiekunem projektu w ramach GSoC?:

Przygotowany jest szablon [2] do zgłoszenia, można się z nim zapoznać, uzupełnić i przesłać wypełniony drogą elektroniczną [4]. Dodatkowo należy zapisać się na listę dyskusyjną ze względu na to, że będzie to miejsce do koordynacji realizowanych projektów. Jeżeli są osoby, które mają gotowy projekt ale nie są pewne czy nadaje się on na GSoC proszone są kontakt e-mailowy. Postaramy się pomóc aby projekt został umieszczony na GSoC.
Jeżeli chcesz wiedzieć z czym wiąże się opieka nad projektem w ramach GSoC powinieneś się zapoznać z dokumentem [5]

Jesteś studentem i chciałbyś realizować któryś z projektów?

Na początek zacznij od przeszukania list dyskusyjnych, kanałów IRC i przeczytaj najwięcej informacji jak się da na stronach oraz wiki Debiana.
Zanim zgłosisz się do projektu nawiąż kontakt z opiekunem projektu oraz grupami pracującymi w ramach danego projektu, którym jesteś zainteresowany. Kontakt jest możliwy via e-mail, IRC, etc. Jest to szczególnie ważne jeśli chcesz wzmocnić swoją kandydaturę w ramach zgłoszenia. Zapoznaj się również z szablonem zgłoszenia [2] o którego wypełnienie zostaniesz poproszony.

Jeśli jesteś zainteresowany pracami w określonym obszarze Debiana powinieneś w pierwszej kolejności skontaktować się z ludźmi pracującymi w ramach danego obszaru – tak szybko jak to możliwe – dzięki temu będziesz wiedział czy dany projekt będzie pasował do idei GSoC. Wcześniejsza komunikacja jest bardzo ważna jeżeli chcesz aby Twoja kandydatura została zaakceptowana w chwili zakończenia przyjmowania zgłoszeń.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej z czym się wiąże udział w GSoC jako student zapoznaj się z tym dokumentem [6].

Masz jakieś dodatkowe pytania? Zerknij na FAQ [7], dołącz do nas na kanale IRC #debian-soc (irc.debian.org) lub dla ważnych spraw użyj listy dyskusyjnej aby żadna informacja nie zaginęła.

[0] http://code.google.com/soc/
[1] http://wiki.debian.org/SummerOfCode2011
[2] http://wiki.debian.org/SummerOfCode/ProposalTemplate
[3] http://wiki.debian.org/SummerOfCode/StudentApplicationTemplate
[4] http://lists.alioth.debian.org/mailman/listinfo/soc-coordination
[5] http://code.google.com/p/google-summer-of-code/wiki/AdviceforMentors
[6] http://code.google.com/p/google-summer-of-code/wiki/AdviceforStudents
[7] http://wiki.debian.org/SummerOfCode2011/FAQ

Źródło: http://lists.debian.org/debian-devel-announce/2011/03/msg00001.html

Hosted by Administracja Serwerami. Engine Wordpress. Icons Sawb.